Malzeme Spektleri

Poliuretan
Poliüretan, NCO grubuna sahip İzosiyanat'lar ile OH grubuna sahip Polyol'ların reaksiyonları sonucu oluşan (plastik) polimerlerdir. Katılım reaksiyonu, tamamen bir polimerizasyon reaksiyonu olup plastik ailesinin bir alt grubudur. Poliüretan köpük aşağıdaki dört hammaddenin karışımı ile elde edilmektedir:

* Polyol
* İzosiyanat
* Şişirici gaz (N-Pentan)
* Katalizör
İndir
Boya
Son yıllarda kaplama malzemelerinde hızlı gelişim, organik kaplamalarda kalite avantajları ve yüksek performanslar sunmaktadır. Sandviç panel metal yüzeylerini oluşturan galvanizli kaplama ve organik kaplamanın birleşiminden oluşan katman özellikle korozyona dayanımında ideal çözüm sunarak malzeme ömrünü artırmaktadır. Korozyon tipi ve derecesine bağlı olarak dış tarafa bakan sandviç panel metal yüzeylerin kalınlıkları genellikle 45 μm (25 μm organik kaplama ve 20 μm galvaniz kaplama) mertebesindedir fakat beklentilere bağlı olarak bu kalınlık 300 μm’ a kadar çıkabilmektedir.
İndir
Alüminyum / Boyalı Alüminyum
Sandviç panel üretiminde kullanılan tüm alüminyum rulolar, Assan Alüminyum tesislerinde uluslararası EN, ASTM ve ISO normlarına uygun olarak üretilmektedir. Panellerde tercih edilen alüminyumlar 3000 serisidir. Yüzey görünümü düz veya gofrajlı olabilmektedir. Düz alüminyum saclar üzerine coil-coating işlemi ile boya kaplaması yapılabilmektedir.
İndir
Galvanız Sac / Boyalı Galvanız Sac
Kullanıcılar sandviç panel bileşenlerinden dayanıklılık, yüksek taşıma kapasitesi ve hijyen gibi özellikleri içerisinde barındırması istenmektedir. Çatı ve cephe kaplamalarında kullanılan sandviç panellerin metal yüzeyleri ağırlıklı olarak boyalı galvaniz saclardan üretilmektedir. ASSAN PANEL ürünlerinde dünyanın önde gelen sac üreticilerinden ithal edilen ve ECCA (European Coat Coil Association) normlarına uygun olarak üretilen boyalı galvaniz sac ruloları kullanılmaktadır.
İndir
Kraft Kağıt
1000R7 K Kraft Kağıtlı sandviç panel, alternatif olarak teras çatı kaplamalarında kullanılır. Panelin alt yüzeyi metal (boyalı galvanizli sac),üst yüzeyi ise kraft kağıt olarak üretilir. Kraft kağıdı selüloz esaslı olup teras çatılarda üzerine bitümlü su yalıtımı tabakasının yapılmasına uygundur. Montajı sırasında kep profili ters olarak montajı yapılır. Sonra paneller kraftlı yüzeyi yukarıya gelecek şekilde aşıklara vidalanır. Paneller taşıyıcı sisteme kendinden diş açan vidalarla bağlanır.
İndir
PVC Membran
1000R7M ve 1000R5M Membranlı sandviç panel, teras çatı kaplamalarında kullanılır.Panelin alt yüzeyi metal (boyalı galvanizli sac),üst yüzeyi ise membranlı olarak üretilir. Böylece şantiyede montaj sonrası bir de su yalıtım malzemesi kaplanmasına gerek kalmaz, zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar. PVC Membran Avantajları :

* Her türlü atmosfer koşullarına, güneş ışınlarına ve bitki köklerine dayanıklı lamine tabakaya sahiptir.
* Polyester donatısı sayesinde yüksek boyutsal stabilite ve yüksek yırtılma direncine sahiptir.
* Geotekstil keçe laminasyon sayesinde panel üretiminde mükemmel yapışabilme özelliğne sahiptir.
* Akredite test laboratuvarları tarafından çok sıkı takip edilen yüksek kaliteye sahiptir.
* Buhar geçirgendir.
İndir
Bağlantı Elemanları
Cephe ve Çatı kaplamalarında sandviç panel ve tek kat trapezlerin taşıyıcı konstrüksiyona tespiti ve aksesuarlı birleşimler başta olmak üzere değişik bağlantı elemanları kullanılmaktadır. Bağlantı elemanları dayanım, su yalıtımı, görünüm vb. etkiler nedeniyle tasarım aşamasında dikkatle tercih edilmelidir.
İndir
Taşyünü
Bazalt, diyabaz, dolomit gibi kayaların karışımından elde edilen mineral yün çeşididir. Yangın dayanımı ve ses yalıtımında mükemmel sonuçlar veren taş yünü, ısı yalıtımında plastik köpüklere nazaran daha düşük değerlere sahiptir. Taşyünü dolgulu sandviç paneller, yangın riski yüksek yapıların çatı, cephe veya ara bölme kaplamalarında kullanılmaktadır.
İndir
     
© Marmara Alüminyum ve Yapı Elemanları Tic. Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır.